Корекційна та розвивальна робота

Профілактика суїцидальних тенденцій в учнівських колективах

    За допомогою метаморфічних карт "Життєві ситуації та кризи" діти визначили причини своїх внутрішніх переживань. Адже в кожної людини вони є, особливо у важкі часи сьогодення. Задача психолога - визначити масштаби переживань дитини. У деяких вони пов'язані з поганими оцінками чи нерозділеним коханням, а в  деяких - з відсутністю контакту з однолітками, тиском чи тривалим перебуванням у ролі "жертви". 
    Та найголовніше для психолога- дати зрозуміти дитині, що безвихідних ситуацій не буває. Будь-які випробування даються людині для того, щоб стати сильнішою чи знайти правильні відповіді на життєві питання. 
    У підсумку роботи діти створили плакат - заклик, який мав нагадати кожному: необхідно відкинути всі думки, які пов'язані з відчаєм. Лише довіра, віра в добро здатні вирішити будь-які питання.

Дегустація трав'яних чаїв 

(до Дня водно - болотних угідь)

     У Дальницькій школі розпочалася акція "16 днів без насильства!" Сьогодні психолог школи Маринеч Л. В. організувала роботу секції «Простір класу – територія партнерства". Діти створили експозицію, що містила малюнки, на яких вони зобразили відомі їм види насилля та своє ставлення до нього.

    На думку психолога, така робота дає можливість кожному замислитися над питанням :" Чи завжди я милосердний, великодушний? "

    Так хочеться, щоб інформація, яку отримали учні, була реалізована ними в практичному житті. І кожного разу, спостерігаючи насилля над іншими , вони знайшли б сили зупинити й не допустити свавілля.

У День студента - про професії

     "Будь-яка робота повинна приносити задоволення",-у цьому переконана психолог нашої школи Маринеч Л.В. Пригадаймо байку Г.Сковороди "Бджола та Шершень" та його ідею "сродної праці", тобто праці за покликанням. У старшій школі саме час визначатись із вибором майбутньої професії. Тому Лариса Володимирівна підготувала й провела з учнями 8-11 класів цікавий тест на профорієнтацію, який розкрив нахили, уподобання, здібності дітей, і який може допомогти їм зорієнтуватись у такому складному й відповідальному життєвому виборі.

Анкета "Карта інтересів" виявила, до вивчення яких предметів учні більш схильні, яка з наук чи яке з мистецтв у майбутньому може зацікавити їх найбільше. 
Як почувають себе четвертокласники?

  Кінець навчального року- це час, коли необхідно проаналізувати дані, отримані за підсумками тестування й анкетування четвертокласників, це час здійснення моніторингу готовності учнів початкової школи до навчання в основній школі. 
    Учні 4 класу - часті гості в психолога школи Маринеч Л.В. Для діагностики дітей вона проводить різні тести: анкету для оцінювання рівня шкільної мотивації й адаптації             Н. Лусканової, методику «Мої думки», методику «Самооцінка», МЕТОДИКУ «АГРЕСИВНА ПОВЕДІНКА» (за Є. Ільїним та П. Ковальовим), методику «Самодіагностика», методику «Готовність до середньої школи». За її даними всі діти готові успішно розпочати своє навчання в 5 класі.

Лист до мами

    Вітаємо з перемогою Цісар Д. та її наставницю Гаврилюк Л.О. з перемогою в VІІ Міжнародному творчому конкурсі «МАЛЮНОК, ВІРШ, ЛИСТ ДО МАМИ–2019», приуроченому  Дню матері,  у номінації "Лист(м.Київ).Міжнародний культурний центр «Сяйво» висловлює їм щиру подяку за  підготовку творчої " роботи!   
   Успіху в конкурсі сприяла найкраща мама України, яка має найкращого сина і яка подарувала натхнення для написання листа-це Маринеч Л.В. Саме до неї звернулася Дар'я у своєму листі. Тож читайте за посиланням цю творчу роботу:
"Людина починається з добра"        
   

Віддана дітям

Не одне покоління замислювалось над питаннями: хто така Людина, для чого вона живе на Землі; що значить бути справжньою Людиною? Який сенс у цьому всьому? Відповіді на них шукали у всі віки, у всі часи…

       Саме такі питання майже щодня постають перед психологом. Не кожен зможе дати правильну  відповідь на них, допомогти ласкавим, щирим словом.

    Лагідною, доброзичливою є психолог Дальницької ЗОШ Лариса Володимирівна Маринеч. Колеги по роботі називають її "наша Ларисочка". Вона дійсно «наша» не лише для вчителів, а й для дітей. Школярі приходять за порадою, яку завжди надасть Лариса Володимирівна.

    
Всі люди дуже різні. І тому, щоб людину зрозуміти, необхідно в неї уважно вдивлятися. Кожна людина дуже індивідуальна. Вдивляючись в себе та інших, ми більше задумуємось про гарне і погане в собі.  Лариса Володимирівна допомагає дітям зробити правильні кроки у житті.  

Не плач, коли життя жорстоке
Тобі стежину шле лиху,
Ще знайдеш щастя синьооке
На вкритім тернами шляху
І не сумуй, коли яскраве
Для тебе сонце вмить зійде,
Ще прийде час – і зірка слави
Смарагдом в душу упаде.
Життя – це поле щастя й муки,
Тому до труднощів звикай,
Та головне – безсило руки
Ніколи ти не опускай.
 
    Лариса Володимирівна керується саме такими принципами життя. Їй можна довірити найпотаємніше,бо найголовніше, що вона вміє, - це зберегти таємницю!

День толерантності


    Як добре, що у світі є день, коли можна привернути увагу людей до питання терпимості один до одного, взаємної поваги, мирного співіснування.
   16 листопада людство відзначає День толерантності. До організації цього свята у Дальницькій школі долучилася психолог Маринеч Л.В. На вхідних дверях  вона ( разом з учнями школи) розмістила справжні вогники толерантності. Так  діти у символічній формі пояснили своє розуміння цього слова.
 
    Цілий день дитячі емблеми привертали увагу до себе, адже вони яскраво демонстрували прагнення дітей підтримувати принципи терпимості.
  А далі учні початкової школи долучилися до акції "Засвіти ліхтарик толерантності". Їм було запропоновано  розфарбувати свічки дружби й подарувати їх будь-кому із старшокласників.

 
Протягом дня Лариса Володимирівна проводила тести, які допомагали дітям визначити причини агресії, яку  вони іноді  проявляють  один до одного.

 
  Маринеч Л.В. намагалася довести дітям головне: для того, щоб досягти успіху у власному житті, не слід витрачати сили на конфлікти. Треба просто сформувати в собі толерантність як рису характеру. Гадаємо, що їй це вдалося.

Немає коментарів:

Дописати коментар

Творимо Щастя зсередини

  За підтримки Олени Зеленської, став доступним для використання онлайн додаток "Betterme mental health". За допомогою якого ви зм...